РусскийБеларускi

 

Государственное

учреждение образования

"Танежицкая средняя школа"

                                 

 

 

статистика посещений

Яндекс.Метрика

 

 

 


Ты хочешь всех удивить своими талантами?

 Ты стремишься к новому и неизведанному?

 У тебя море вопросов, на которые ты хотел бы получить ответы?

 У тебя масса интересных идей?

 Ты хочешь творчески развиваться и найти новых друзей? 

Тогда мы ждём тебя в школе в субботу! 

На сайте Академии последипломного образования (ссылка) размещены материалы для работы с учащимися, родителями, памятки для родителей, материалы из опыта работы учреждений образования, инновационные проекты...

план мероприятий на ближайшую субботу

 30.01.2021  

30 студзеня 2021 года Шосты школьны дзень

 

Мерапрыемства

Час і месца правядзення

Удзельнікі

Адказныя

Вучэбная работа

Суботняя школа для пяцігодак

9.00-10.50, кабінет № 1.01

 

Мароз Л.М.

Працоўнае навучанне

8.30-10.55, кабінет № 2.01

11 клас

Горгун С.Ю.

Кансультацыя па геаграфіі

9.00-9.45, кабінет № 2.07

6-9 класы

Мажэйка В.Р.

Аб’яднанні па інтарэсах

Аб’яднанне па інтарэсах «Цуды сваімі рукамі»

12.00 – 12.30 Кабінет № 2.10

3-6 класы

Хахранская А.В., педагог дадатковай адукацыі

Аб'яднанне па інтарэсах «Разьба па дрэве»

13.00 – 14.30 Майстэрня

6-10 класы

Астроўскі, педагог дадатковай адукацыі

Пазакласныя мерапрыемствы

Круглы стол “Маленькія героі вялікай вайны”

11.00-11.45, кабінет № 2.05

6-7 класы

Хахранская А.В.

Гульнявая праграма “У каралеўстве мячоў”

11.00-12.00, спартыўная зала

8-11 класы

Гапановіч Г.А.

Лагічная гульня “Загадкі Эйнштэйна. Хто вырошчвае рыбак?”

10.00-10.45

4-6 класы

Мажэйка В.Р.

Кансультацыя для бацькоў “Канфліктныя сітуацыі паміж бацькам і дзіцем: як пачуць дзіця?”

9.00-11.00

бацькі

Цікач А.А.

 

Работа бібліятэкі

Работа бібліятэкі

08.00- 13.00

1-11 класы

Дрозд Н.Р., бібліятэкар

Работа кабінета інфарматыкі

“Камп’ютар у дапамогу”

11.10-13.00

4-11 класы

Горгун С.Ю.


архив мероприятий

 30.01.2021   подробнее...

 23.01.2021  Познавательная игра "Татьянин день" подробнее...

 23.01.2021  Игровая программа "Веселая математика" подробнее...

 16.01.2021  День здоровья подробнее...

 16.01.2021  Свободный разговор "Профессии будущего" подробнее...

 09.01.2021  Зимние забавы подробнее...

 09.01.2021  Чудеса своими руками подробнее...

  План организационно-воспитательных мероприятий в шестой школьный день недели на второе полугодие

подробнее.../свернуть

ПЛАН

выхаваўчых мерапрыемстваў дзяржаўнай установы адукацыі “Танежыцкая сярэдняя школа” у рамках работы шостага школьнага дня на ІІ паўгодзе 2020/2021 навучальнага года

Дата

Мерапрыемства

Катэгорыя удзельнікаў

Адказны

16.01

Свабодная размова “Прафесіі будучыні”

9-11 класы

Біткаша Н.А., Якушава У.І.

Віктарына “Зімовыя казкі”

2-4 класы

Дрозд Н.Р.

Дзень здароўя. Спартыўная гульнявая праграма “Забавы Зімачкі-зімы”

1-8 класы

Бордак А.І.

23.01

Гульнявая праграма “Вясёлая матэматыка”

4-7 класы

Гаркавы І.І., Паўлоўская М.М.

Пазнавальная гульня “Таццянін дзень”

8-11 класы

Некрашэвіч Т.М., Тукачова З.М.

Кансультацыя “Аб культуры ўзаемаадносін хлопчыкаў і дзяўчынак”

5-7 класы

Цікач А.А.

30.01

Круглы стол “Маленькія героі вялікай вайны”

6-7 класы

Хахранская А.В.

Гульнявая праграма “У каралеўстве мячоў”

8-11 класы

Гапановіч Г.А.

Кансультацыя для бацькоў “Канфліктныя сітуацыі паміж бацькам і дзіцем: як пачуць дзіця?”

бацькі

Цікач А.А.

 

Лагічная гульня “Загадкі Эйнштэйна. Хто вырошчвае рыбак?”

4-6 класы

Мажэйка В.Р., Янушка І.Л.

06.02.

Гучныя чытанні “Вайна вачыма дзяцей”

2-3 класы

Дрозд Н.Р.

Літаратурна-мастацкае кафэ “Зімовая казка”

9-11 класы

Біткаша Н.А., Якушава У.І.

Гульнявая праграма “Чароўны куфар”

5-8 класы

Бордак А.І., Паўлоўская М.М.

13.02

Выраб паштовак –віншаванняў, да дня Святога Валянціна

члены “БРПА”, “БРСМ”

Хахранская А.В.

Дзень здароўя. Спартыўныя спаборніцтвы«Лютаўскія старты»

3-10 класы

Бордак А.І.

 

Віктарына “Вызваленне Беларусі”

7-9 класы

Біткаша Н.А., Якушава У.І.

Конкурсная праграма “Дружба даражэй багацця”

4-6 класы

Паўлоўская М.М., Цікач А.А.

20.02

Аперацыя “Кармушка”

2-4 класы

Хахранская А.В.

Спартыўная гульня “Па сцежцы выпрабаванняў”

4-11 класы

Гапановіч Г.А., Гаркавы І.І.

Кансультацыя для бацькоў “Камп’ютарная залежнасць: што рабіць бацькам”

бацькі

Некрашэвіч Т.М.

27.02

Віктарына “Мая малая Радзіма”

8-9 класы

Хахранская А.В.

Спаборніцтвы па дартсу “Трапныя стралкі”

5-11 класы

Гапановіч Г.А.

Завочнае падарожжа “Машына часу”

3-6 класы

Паўлоўская М.М., Цікач А.А.

06.03

Конкурс малюнкаў “Мая матуля самая прыгожая”

2-5 класы

Хахранская А.В.

Конкурс паштовак “Падарунак матулі”

3-5 класы

Дрозд Н.Р.

Віктарына “Займальная матэматыка”

3-6 класы

Гапановіч Г.А., Янушка І.Л.

Віртуальная экскурсія “Сем цудаў Беларусі”

7-9 класы

Мажэйка В.Р., Паўлоўская М.М.

13.03

Інтэлектуальная гульня “Усе прафессіі важныя”

1-4 класы

Хахранская А.В., Цікач А.А.

Дзень здароўя. Спаборніцтвы па валейболе

6-11 класы

Бордак А.І.,

Гаркавы І.І.

Мінута славы “Краіна цудаў - краіна талентаў”

7-9 класы

Біткаша Н.А., Якушава У.І.

20.03

Конкурс прэзентацый “Падарожжа ў мінулае маёй сям’і”

7-8 класы

Хахранская А.В., Паўлоўская М.М.

Вандраванне па Чытайгораду “Чароўныя старонкі”

3-5 класы

Дрозд Н.Р.

Інтэрактыўная гутарка “Што маем – не захоўваем”

9-11 класы

Некрашэвіч Т.М.

27.03

Віктарына “У свеце цікавага”

8-10 класы

Біткаша Н.А., Якушава У.І.

КТС “Лепшы знаўца правілаў дарожнага руху”

5-8 класы

Бордак А.І.,

Гаркавы І.І.

Гадзіна зносін “Мы вучымся таму, што бачым у сябе ў хаце”

1-9 класы

Цікач А.А.

03.04

Аперацыя “Рамантуем кнігі”

3-6 класы

Дрозд Н.Р.

Віктарына “Вясновыя фарбы”

2-4 класы

Гапановіч Г.А.,

Цікач А.А.

Гульня “Савет мудрацоў”

5-7 класы

Гаркавы І.І.,

Янушка І.І.

Гульня “Пажадана. Абавязкова. Нельга.”

8-11 класы

Некрашэвіч Т.М.

10.04

Віктарына “У краіне казачных цудаў”

3-4 класы

 

Хахранская А.В., Цікач А.А.

Круглы стол Што такое грошы?

8-11 класы

Біткаша Н.А., Якушава У.І.

Дзень здароўя. Спартыўнаягульня «Давайзгуляем у 33!»(5 - 10 кл.)

5-10 класы

Бордак А.І., Гапановіч Г.А.

17.04

Фотавыстава “Вясна - красна”

7-11 класы

Хахранская А.В.

Прагляд фільмаў “Па старонках Чарнобыльскай трагедыі”

4-8 класы

Дрозд Н.Р.

Дзелавая гульня “Залатыя правілы зносін”

9-11 класы

Некрашэвіч Т.М., Тукачова З.М.

Віктарына “У свеце цікавага”

5-7 класы

Гаркавы І.І., Паўлоўская м.М.

24.04

Гульня-віктарына па пажарнай бяспецы “Гатоўнасць 101”

3-5 класы

Хахранская А.В., Цікач А.А.

Турнір знатакоў “Па слядах Мендзялеева”

5-8 класы

Бордак А.І.,

Паўлоўская М.М.

Інтэрактыўная гульня “Слабае звяно”

9-11 класы

Біткаша Н.А., Якушава У.І.

08.05

Круглы стол “Мая мара,   любімая справа, прафесія”

9-11 класы

 

Хахранская А.В.

Забаўляльная праграма “Угадайка”

5-8 класы

Гаркавы І.І., Паўлоўская М.М.

15.05

Тэлемарафон “Піянерыя учора, сёння, заўтра”

5-8 класы

Хахранская А.В.

Інтэрактыўная гульня “Сямейныя каштоўнасці”

9-11 класы

Біткаша Н.А., Якушава У.І.

Дзень здароўя. Спартыўныя спаборніцтвы “Дзень рэкордаў”

4-11 класы

Бордак А.І., Гапановіч Г.А.

Кансультацыя для бацькоў “Уплыў унутрысямейных адносін на эмацыянальны стан дзіцяці”

бацькі

Цікач А.А.

22.05

Інтэлектуальная гульня “Ведаць правілы руху – вялікае дасягненне”

7-9 класы

Гаркавы І.І.

Крос-пытанне “Інтэлектуальны марафон”

5-6 класы

Мажэйка В.Р., Янушка І.Л.

Кансультацыя для бацькоў “Дапамога ў выбары прафесіі”

9-11 класы

Некрашэвіч Т.М.

29.05

Выпуск інфармацыйных буклетаў пра бяспечныя паводзіны ў час летніх канікул

Члены БРСМ БРПА

Хахранская А.В.

Дзень адчыненых дзвярэй “Гадзіна пытанняў і адказаў”

8-11 класы

Цікач А.А.

Інтэлектуальна-развіваючая гульня “Планета Здароўя”

7-10 класы

Біткаша Н.А., Якушава У.І.

Спартыўнае мерапрыемства “Здаровае дзіця - здаровая сям'я”

4-10 класы

Бордак А.І., Гапановіч Г.А.


  График работы объединений по интересам в шестой школьный день недели

подробнее.../свернуть

  Расписание учебных занятий в шестой школьный день

подробнее.../свернуть

  График проведения консультаций по учебным предметам в шестой школьный день

подробнее.../свернуть


  Графики работы библиотеки в шестой школьный день недели

подробнее.../свернуть


  План-график проведения мероприятий в школьной библиотеке в шестой школьный день недели

подробнее.../свернуть

План работы бібліятэкі ў шосты школьны дзень

II паўгоддзя 2020/2021 навучальнага года

 

Дата

Мерапрыемствы

Форма

Час

правядзення

16.01.

Зімовыя казкі

Віктарына (2-4 класы)

11.00-12.00

23.01

Спісанне мастацкай літаратуры

Складанне акта

 

30.01.

Санітарныдзень

06.02.

Вайна вачыма дзяцей

Гучныя чытанні

(2-3 класы)

11.00-12.00

20.02.

Злоўлены за чытаннем

Вынікі фота акцыі

 

27.02.

Санітарныдзень

06.03.

Падарунак матулі

Конкурс паштовак

(3-5 класы)

11.00-12.00

13.03.

Наш герб і наш сцяг – гэта сімвалы свабоды

Падбор матэрыялу

 

20.03.

Чароўныя старонкі

Вандраванне па Чытайгораду

11.00-12.00

37.03.

Санітарны дзень

03.04.

Рамантуем кнігі разам

Аперацыя (3-6 класы)

11.00-12.00

10.04.

Кніжная навінка

Выпуск інфармацыйнага лістка

 

17.04.

Па старонках чарнобыльскай трагэдыі

Прагляд фільмаў

(4-8 класы)

11.00-12.00

24.04.

Санітарныдзень

08.05

Памяць палаючых гадоў

Выстава-папярэджванне

 

15.05.

Куды пайсці вучыцца

Парады выпускніку (9,11 класы)

 

22.05.

Што чытаць улетку дзецям?

Інфармацыйны ліст

 

29.05

Санітарныдзень


  План работы педагога-организатора в шестой школьный день недели

подробнее.../свернуть

План работы педагога-арганізатара

дзяржаўнай установы адукацыі “Танежыцкая сярэдняя школа”

у 6 школьны дзень

на II паўгоддзе 2020/2021 навучальнага года

 

Дата

Дзейнасць

Час, месца правядзення

Удзельнікі

30.01

Круглы стол “Маленькія героі вялікай вайны”

11.00

каб. 2.09

6-8 клас

13.02

Выраб паштовак –віншаванняў, да дня Святога Валянціна

10.30

каб. 2.05

члены “БРПА”, “БРСМ”

20.02

Аперацыя “Кармушка”

11.00

каб. 2.09

2-4 клас (акцябраты)

27.02

Віктарына “Мая малая Радзіма”

11.00

каб. 2.05

8-9 клас

06.03

Конкурс малюнкаў “Мая матуля самая прыгожая”

11.00

каб. 2.09

2-5 клас

13.03

Інтэлектуальная гульня “Усе прафессіі важныя”

11.00

каб. 2.09

1-4 клас

20.03

Конкурс прэзентацый “Падарожжа ў мінулае маёй сям’і”

10.00

каб. 2.09

9-11 клас

10.04

Віктарына “У краіне казачных цудаў”

11.00

каб. 2.09

3-4 клас

 

17.04

Фотавыстава “Вясна - красна”

10.00

каб. 2.09

7-11 клас

24.04

Гульня віктарына па пажарнай бяспецы “Гатоўнасць 101”

11.00

каб. 2.05

3-5 клас

08.05

Круглы стол “Мая мара, любімая справа, прафесія”

11.00

каб. 2.05

6-8 клас

 

15.05

Тэлемарафон “Піянерыя учора, сёння, заўтра”

10.00

каб. 2.09

5-8 клас

29.05

Выпуск інфармацыйных буклетаў пра бяспечныя паводзіны ў час летніх канікул

11.00

каб. 2.09

Члены БРСМ БРПА


  Графики работы спортивного зала в шестой школьный день недели

подробнее.../свернуть


  Графики работы кабинета информатики в шестой школьный день недели

подробнее.../свернуть


 


                         

 

телефон 8(1795) 93 5 35, 8(01795) 93 5 69, электронная почта tanezhitskaya@mail.ru,

регистрационное свидетельство № 690343209

 

Вы говорите, это известно каждому школьнику? Если бы я знал все, что известно каждому школьнику, я бы мог учить академиков. (Максим Звонарев)